Únor 2015

Workouty na rozjezd

22. února 2015 v 8:00 | Evulina |  LIFESTYLE
Nejsem nijak extrémně obézní člověk. To vůbec ne. Ale řekněme, že po Vánocích jsem si řekla : "A dost! Takhle už to dál nejde, jinak za chvíli budeš mít 100 kg a vypadat jako slonice."

A tak jsem si dala předsevzetí a řekla si, že tentokrát žádný výmluvy a budu cvičit každý den. Nakonec to bylo tak 5 dní v týdnu, ale i tak si myslím, že úspěch s ohledem na to, jakou mají novoroční předsevzetí pověst. K tomu všemu jsem si dala ještě další veliké předsevzetí a to _Přestat kouřit_, což se Vám musím pochlubit, stále držím.

Dneska jsem se rozhodla Vám sem dát menší přehled videí, která mi pomohla s tou základní změnou a s pomocí kterých jsem se prokousávala těmi nejhoršími začátky. Spolu s tímhle doporučím i další cvičení, která mi pomohla v minulosti, protože tohle není poprvé, co jsem se dala na podobnou dráhu. Ovšem tentokrát si to hodlám udržet.

I kdyby jen z jediného důvodu. Což je... Dělá Vám to neskutečně dobře! Jak samozřejmě fyzicky, tak hlavně psychicky. Ale je k tomu třeba hlavně výdrž. Když si jednoho dne zacvičíte, pak se v ten den cítíte opravdu dobře, ale pokud už dalších 14 dní či měsíc neděláte nic, tak Vám to do života žádný dlouhodobý dobrý pocit nepřinese. Jedině výdrží a tím, že postavíte cvičení opravdu do popředí a stane se to jednou z Vašich priorit, jedině tak docílíte dlouhodobého dobrého pocitu ze sebe sama a dlouhodobého fyzického zlepšení.

Budete se cítit silnější. Krásnější. Sebevědomější. Najednou Vám nebude dělat potíž vzít těch 10 kg zlevněného cukru do náruče, protože jste si zrovna nevzali košík. Najednou vyběhnete schody a ani se nezadýcháte. Při uklízení budete cítit zatínání nově nabytého svalstva a nebude Vám nic činit potíž. Budete mít mnohem více energie. A i proto doporučuji cvičit ráno. Neskutečně se tím nabijete do nadcházejícího dne. Ihned se budete cítit dobře, že už jste v ten den něčeho dosáhli a zvýší se i pravděpodobnost, že druhý den znovu brzy vstanete a půjdete si zacvičit. A jakmile to uděláte alespoň 14 dní po sobě (klidně i s nějakými těmi pár odpočinkovými dny), tak se z toho stane návyk a vy budete čím dál tím silnější a budete se cítit čím dál tím líp a každé další ráno se Vám bude vstávat ke cvičení lehčeji. Až se na to, věřte nebo ne, budete i těšit.

Poté zjistíte, že když k té vší Vaší snaze přidáte ještě správnou stravu, což je vlastně 70% úspěchu, půjde všechno mnohem rychleji a vy se budete cítit ještě o 100% lépe. Ale o tomhle tento článek vlastně být neměl.

Takže tady jsou ta videa, se kterými jsem začínala a která mohu doporučit. Jinak samozřejmě najdete cvičení a workouty i popsané nebo nakreslené, ale já osobně mám radši formu videí, kdy se někdo přímo snaží se mnou, povzbuzuje mě a je takovým mým soukromým trenérem :)
Tímto jsem začínala, když mi bylo kolem 18 let a můžu jedině doporučit. Každý level se cvičí 10 dní, s tím, že s každým dalším levlem se postupně přitvrzuje. Nejlepší je napsat si někam na papír čísla 1-30 a každý den si odškrtávat. Rozhodně to motivuje.

Také mám na YouTube přímo složku s videi, nazvanou "cviceni" a dám Vám sem na ni odkaz. Je tam většina workoutů, které jsem cvičila. A budu tam přidávat všechny další, keré budu cvičit v budoucnu a které mi budpu připadat super. Takže se těšte a průběžně tuto složku sledujte. Tady je :)A nakonec rozhodně doporučuju následující kanál, který jsem objevila teprve nedávno. Cvičitelkou je suprová holčina, se kterou se cvičí jedna báseň a její workouty jsou zábavné, ale zároveň je to i výzva a je jich široký výběr. Tady je.Doufám, že se Vám tento článek líbil a mějte hezký den. Sportu ZDAR ! :D

♥ Evulina

Valentýnská hitparáda

14. února 2015 v 17:45 | Evulina |  INSPIRATION
Když je ten Valentýn, tak jsem sesumírovala pár písniček s takovým nádechem zamilovanosti nebo prostě těch, co se mi líbí. Playlist s názvem "Valentine" najdete na Spotify. Odkaz níže. Pokud nejste registrování, tak Vám vřele doporučuju to udělat, je to super věc. Miliony písniček uspořádaných podle nálad, žánrů, příležitostí. Podle umělců nebo alb. Prostě najdete tam téměř cokoli a můžete tvořit i své vlastní playlisty. Taky si můžete jednotlivé songy přidávat do oblíbených a následně přehrávat playlist oblíbených. Všechno zadarmo. Instalovat lze jak do notebooku, tak do mobilu.

♥ Evulina


Když nenávidím svoje vlasy

13. února 2015 v 18:31 | Evulina |  JOURNAL
Dnes ráno, při výrábění snídaně, mě napadlo několik případů, kdy absolutně nenávidím a nesnáším svoje vlasy. Kdy bych si téměř na 100% přála mít radši sestřih podle hrnce nebo bejt plešatá než mít VLASY! A to upozorňuji, že jelikož jsem nedávno měla nutné nutkání si svoje lokny o DOST zkrátit, tak je mám nyní jenom tak nějak po ramena a stejně bych je v určitých chvílích nejradši přerazila vejpůl.

1) Při cvičení
Jo, asi víte, kam tím mířím, pokud jste někdy ve svém životě cvičili nebo vyvíjeli nějakou pohybovou aktivitu spolu s vlasama. Ať už je to skákání přes švihadlo, normální skákání, běhání, sprintování, skákání do dálky, skákání přes tyč, tancování... (bych mohla pokračovat do aleluja).. tak je to předem prohraný boj. Culík se po třech skocích rozpadá a vy ho donekonečna utahujete, v průběhu cvičení vám vlasy lezou postupně do očí do nosu do pusy a jsou tak nějak celkově přilepený na vašem zpoceném obličeji. Prostě fajn. Při posilování nebo protahování zase culík v podobě boule na týlu hlavy pěkně tlačí, což mě v té chvíli nutí myslet o pořádně nabroušených nůžkách.

2) Při spaní
Věřia bych tomu, že už se spousta dam (či pánů) díky vlasům ve spánku zadusila nebo uškrtila. Když ulehám přichází dilema: Mít vlasy v culíku nebo rozpuštěné? Culík mě při spaní sice otravuje, ale většinou je tou snesitelnější variantou. Jelikož když jsou vlasy rozpuštěné, chovají se jako děti, které nikdo nehlídá, prostě lítaj všude, kde se dá. Dokonce i můj partner si občas postěžuje na neukázněnost mejch rozlítanejch vlasů lechtajících ho v nose. Ach ty děti neposedný.

3) Ve větru
Jojo vítr a vlasy to jest špatnou kombinací. Hlavně když si vaše gumička pěkně hoví na nočním stolku, zatímco vy prožíváte 3 světovou válku s vašimi vlasy, větrem a nejlépe ještě leskem na rty.

4) Když je prostě nechápu
Sem patří situace, kdy se jen divím nad tím ukazem, jakým vlasy jsou. A celkem ho i obdivuju. Kdy si vlasy hodinu načesávám na pravo a ony stejně drží nalevo. Kdy si dvě hodiny pletu francouzský cop a nakonec zjistím, že je nakřivo a navíc mi ani nesluší. Kdy ráno zoufale sahám po jakýkoli čepici, jen ať ta sláma neni vidět úplně celá.

5) Když jím
Samozřejmě v těch nejlepších situacích. Například na rande, kdy máte vlasy načesané, vyžehlené. Jdete na romantickou večeři s mužem vašich snů a do sousta se vám zamotá neposedný vlas. Nevíte, jestli dělat, jakoby nic, nebo ho začít nenápadně vytahovat z plných úst. Zaprvé se vám z toho zvedá kufr a za druhé si toho ten naproti vám nevyhnutelně musí všimnout. Celkově prostě trapná situace.

Dovolte mi, abych se zasmála.. HAHA. Protože nepříteli, jakým jsou vaše vlasy, nemůžete ukázat ani známku slabosti. A tak jejich útoky a zkoušky nervů berte s humorem. Jednou se nám snad podaří je zkrotit. A do té doby se je naučme milovat. Přece jen občas dokážou být docela fajn.

♥ Evulina