Březen 2015

29. března 2015 - START

29. března 2015 v 11:51 | Evulina |  Catching Fire 30 Day Challenge
Ahoj všichni, tak nějak jsem se poslední dobou musela víc a víc přemlouvat ke cvičení. A tak jsem si řekla, že to chce asi nějakou změnu, nějakou VÝZVU ! Narazila jsem na Catching Fire 30 day Challenge, kterou jsem už jednou zkoušela, ale nedokončila. Tentokrát to nevzdám.
Postupně budu škrtat dny (v menu) a dávat průběžné hlášení, jak pokračuji.
Také jsem se přeměřila a vyfotila. Takže se na konci můžete těšit na výsledky.

Teď už k 1. odcvičenému videu.


Musím říct, že to je fakt makačka a že se snad ani sama sobě nedivím, že jsem to už jednou vzdala. Jsou to 4 různé cviky na 50 sekund, mezitím přestávky. Ale bacha přestávky ve formě držení planku (10 s). To se opakuje 3x. Takže po celou dobu žádný odpočinek. Cca dohormady 12 minut cvičení v celku.
Určitě se před tím alespoň trochu protáhněte a potom taky.

Občas jsem ten plank musela vynechat hlavně proto, že jsem ho nestíhala. Tak jsem místo něj třeba běhala na místě.
Dále ve videu používá sandbag. Já už ho dlouho nahrazuji starým batohem naplněným sáčky s rýží. A můžu jen doporučit. Je na Vás kolik rýže do něj dáte. Já tam třeba mám něco kolem 4 kg. Pak i sama předcvičující na začátku zmiňuje, že jsou to cviky pro pokročilé, takže začátečníci ať si cvik přizpůsobí svému. Není nutno se totálně odrovnat hned na začátku, ale cvičit podle svých osobních sil.

Zde je celá challenge.

Budu moc ráda, když se ke mě připojíte a nebudu v tom sama.
Hezkou neděli všem


28. března 2015

28. března 2015 v 13:03 | Evulina |  LIFESTYLE
Dnešní článek jsem se rozhodla věnovat kokosovému oleji, protože jeho využití a blahodárné účinky jsou téměř nekonečné a já chci tuto zprávu šíři dál a ještě dál.

Takže kokosový olej, který vidíte výše na obrázku u nás seženete v drogeriích DM. Tam jsem ho našla já.
Je to BIO kokosový olej PURITY VISION® pochází z čisté oblasti tropických ostrovů a mořského pobřeží. Zralé plody jsou ručně zpracovány tradiční metodou lisování za studena. Jedině tak si olej uchovává potřebné vitaminy a antioxidační látky.

Toto je napsané přímo na balení. A teď už na co všechno se dá použít.


27. března 2015

27. března 2015 v 8:39 | Evulina |  JOURNAL
Zde je pár fotek ze zimy, těsně po Vánocích, kdy ještě nebyl sníh. Dnes se taky počasí moc jarně netváří co? Tyhle fotky jsem nafotila téměř jako první mým tehdy zbrusu novým foťákem. Slibuji, že příšte to bude něco více jarního/velikonočtějšího :)
Tak a tady jsou.

DIY mugs

25. března 2015 v 7:30 | Evulina |  INSPIRATION
Ahoj, dnes přicházím s článkem o tom, co mě poslední dobou začalo doost bavit a to jest dekorování hrnečků atd.

Všechno to začalo jedním velkým dumáním, co všem k Vánocům. A pak jsem narazila na obchůdek, kde měli naprosto obyčejné bílé hrnky za směšnou cenu. Teda líbily se mi i čistě bílé, ale řekla jsem si, že vyrobenej (z části) dárek (snad) potěší víc.

Takže jsem měla doma asi tucet hrnků, jenže čím je pomalovat? První, co mě napadlo a co jsem i našla na internetu, byla klasická lihovka, ale když jsem hrnky již pomalované lihárnou dala zapéct, zfialovělo to :( A taky to asi není ten nejlepší způsob s ohledem na to, co obsahuje. Ovšem pokud má věc sloužit jen jako dekorace, tak proč ne? Nicméně já nakonec musela tyto hrnky znovu obtáhnout. Použila jsem na to dekorovací fixy, které jsem našla v Tescu. Dám Vám sem fotku.

Těmito fixy jsem tedy malovala i všechny ostatní a dárky byly hotové. Ovšem. Sice se po zaschnutí fixy nesetřou a daná věc se prý může mýt čistou vodou, ale i tak se jeden z obrázků částečně smyl (zrovna tátův Ooo bože :D )
Inu všem jsem oznámila, že se na hrnky můžou jenom dívat a pátrala jsem dál.
Tady jsou fotky těch Vánočních. ( Nechala jsem se inspirovat Googlem. )

Tenhle byl pro mě :P


Jdeme dál. Moje pátrací akce byla úspěšná. Našla jsem e-shop, kde prodávají fixy, vyrobené v Německu. Nabízejí různé barvy. Po domalování se daná věc (věci) hodí do trouby zapéct na 90 min, 160 °C. Následně se mohou mýt v myčce a vesele používat (test proběhl, takže mohu potvrdit).
Adresa e-shopu: www.vekoobchodplus.cz , hledejte Nerchau Porcelan Art Pen
Zde je ukázka, ale je možné si koupit i 1 ks či balení po 10 ks.


A tady fotky mých výtvorů tvořených s pomocí těchto fixek.


Skvěle se s nimi pracuje, takže můžu jen doporučit.
Možná by takový dárek potěšil i někoho z Vašeho okolí. A pokud je to Vaše alespoň trochu jako moje a téměř všichni slaví narozeniny v březnu-dubnu, tak doufám, že se tohle DIY bude hodit.
Hezký den všem.

♥ Evulina

Ed Sheeran - Runaway

24. března 2015 v 9:13 | Evulina |  INSPIRATION
Tuhle můžu poslouchat pořád dokolečka. Přeji hezký den.


♥ Evulina

Bloglovin

23. března 2015 v 11:28 | Evulina

Mugcake

23. března 2015 v 8:38 | Evulina |  LIFESTYLE
Dneska přicházím s novinkou (alespoň pro mě) a tou je MUGCAKE.

INGREDIENCE
- 50 g ovesných vloček
- hrst lesního ovoce (či 1 jablko, banán, v podstatě jakékoli ovoce)
- 1 lžíce medu
- 2 lžíce kokosu
- 1 lžička skořice
- trocha mléka

Vše smícháme, díky medu mi to ručně moc nešlo, tak jsem to šoupla do mixéru.
Poté hodíme do misky a do mikrovlnky na 2,5 min. Vyklopíme na talíř a dále ozdobíme podle svého.
Já použila bílý jogurt, kokos, rozdrcenné mandle a vysokoprocentní čokoládu.


Úspěšný start do nového týdne všem
♥ Evulina

TIPY PRO ČISTŠÍ PLEŤ

22. března 2015 v 11:20 | Evulina |  INSPIRATION
Sama jsem naštěstí nikdy neměla opravdu ošklivé akné, ale poslední dobou se mi pleť hodně zhoršila. A tak jsem hledala nějaké jednoduché tipy, co s tím. Teď nemyslím zázračné přípravky, které dostanete jen na předpis a které řeší spíše následek, než samotnou příčinu. Ale spíše doporučení a kroky, které může zkusit každý jako prevenci proti špatné pleti. Mě osobně moc pomohly.

1) VODA
Ano zase zmiňuji vodu :D Ale ona je fakt důležitá a úžasná a super. Pleť se má nejlépe, když je hydratovaná. A jak toho nejlíp docílit než pitím vody?!

2) USTÁLENÁ RUTINA
Je dobré mít takový ten základ: hydratační krém, odličovací voda, čístící voda. To bohatě stačí. Také je dobré neměnit přípravky, ale mít ustálenou rutinu, na kterou má pleť čas si zvyknout. Většinou jsou přípravky proti akné hodně chemické a možná pomohou na chvíli, ale celkově to rozhodí rovnováhu pleti a akné se brzy vrátí.

3) NO MAKE-UP
Nemyslím to tak úplně doslova. Ikdyž by to pro naši pleť bylo asi ze všeho nejlepší. Ale bez make-upu se dnes už cítí většina z nás tak nějak naze. I já jsem si na sebe ještě nedávno patlala téměř každý den make-up, korektor, pudr, tvářenku, bronzer a bůh ví, co všechno. Ale je fajn zkusit změnu, alespoň na chvíli. Místo hutného make-upu BB-cream, dále korektor a pudr, to bohatě stačí. Na oči řasenka a hlavní pozornost věnuji obočí a rtům, které přirozeně rámují a zvýrazňují obličej. Ze začátku je to těžší, ale postupně si zvyknete a budete si připadat lépe ve své vlastní kůži. A pleť to neskonale ocení.

4) NENÍPAT SE
Někdy se dá opravdu jen těžko odolat, ale nípání způsobuje rozšíření infekce dále po pleti. Pokud opravdu musíte, tak jen, když už je čas. Nesnažte se něco za každou cenu vydolovat ven, tím se zánět ještě zhorší. Pokud to necháte napokoji, buď se kůže sama zahojí nebo přijde čas na mačkání, kdy jsou důležitým pomocníkem papírové kapesníčky. Mělo by to jít zlehka.

5) CO JÍME
Strava pleť určitě ovlivňuje. Nevím přesně, jak to je s tím pepřem, čokoládou a jinými pověrami, ale asi na tom trochu pravdy bude. Prostě a jednoduše smažená, sladká a nezdravá jídla mají špatný dopad (nejen) na naši pleť. A pokud je jíme dlouhodobě, je to tím horší. Opravdu je poznat rozdíl, když do jídelníčku zařadíme více zeleniny, ovoce a vlákniny.

6) CVIČENÍ
Cvičení prospívá celému tělu, ale i pleti. Při sportu se potem vyplavují nečistoty a pleť se lépe hojí. Důležité je ale cvičit bez make-upu, tím by se póry naopak ucpaly.

7) MALIČKOSTI
Sem patří třeba polštář, na kterém spíme. Měli bychom ho měnit tak po týdnu. Dále je dobré mít vlasy pryč z obličeje, hlavně při spánku. Vlasy obsahují různé oleje a ty na pleti dělají neplechu. Jednou jsem měla střiženou rovnou ofinu a musím říct, že se mi pleť na čele hodně zhoršila. Myslím, že si na to vzpomene asi každý, kdo někdy měl ofinu. Je to taková její daň.

A jaké jsou Vaše tipy? Máte nějaké oblíbené přípravky?

♥ LOVE YOURSELF


Smoothie Time

21. března 2015 v 9:39 | Evulina |  LIFESTYLE
K snídani nebo svačině mám snad ze všeho nejrači Smoooothie :) :D ... jop

Smoothie z lesního ovoce

-zmražené lesní ovoce (cca 150-200 g)
-banán
-2 lžíce ovocného sirupu (já měla brusinkový)
-pár listů špenátu
-0,5 l vody

A takhle vypadá..


Hezký den všem
♥ Evulina

Hlavní zásady zdravého života

20. března 2015 v 12:55 | Evulina |  LIFESTYLE
Zde sesumíruju pár základních zásad, kterýma se tak nějak řídím.
Jde o celé tělo, o celkovou flexibilitu a o to, že bychom svému tělu měli dopřávat to, co si zaslouží a po čem prahne, aby nás pak odměnilo pocitem, že jsme nejlepší a dokážeme všechno, co chceme. Což je taky absolutní pravda.

1) PÍT
Vypijte alespoň 2 l vody denně ! Voda pročišťuje celý organismus. Pleť, kůži, buňky. Všechno. Pokud pijeme celé dny jen coca-colu, kafe nebo třeba slazené čaje typu Nestea a podobně, tak je to fakt špatný. Dávame svojemu tělu jen samý cukry a téměř žádný živiny. A naše tělo pak jede z hodiny na hodinu.
Další možnost je, že nepijeme vůbec. Nevím upřímně, co je horší.
Voda je nedílnou součástí života a jakmile si jednou zvyknete ji pít. Už nic jiného chtít pít nebudete.
Skvělé je vypít ihned po probuzení alespoň sklenici vody (s citronem). To nastartuje a probudí celý váš organismus a buňky, které jsou po dlouhé noci dehydrované a potřebují doplnit tekutiny. Ještě lepší variantou je dát si po ránu teplou vodu, ale já preferuju studenou variantu.

2) JÍST ZDRAVĚ
Velmi důležitý bod. Jednou za čas si dopřejte své oblíbené jídlo a pořádně si ho vychutnejte (např. 1x za týden) , ale jinak dbejte na to, co jíte. Měli bychom sami se sebou zacházet jak nejlépe umíme. A naše tělo samo o sobě nic neprovedlo, abychom se k němu chovali špatně a nedopřáli mu všechno to, co tak potřebuje. Všechny důležité živiny a vitamíny a minerály. Je dobré si zapisovat vše co jíte a kdy. To vám zlepší orientaci. Já se snažím jíst v intervalech po 3-4 hodinách. Na to, co by jednotlivé porce měly obsahovat atd. se těšte v dalších článcích. Sem by se nám to nevešlo :)

3) CVIČIT
Bereme cvičení jako ukrutná muka ďábla, ale jakmile to jednou zkusíte a opravdu při nějakém workoutu téměř vypustíte duši, ale budete vědět, že jste "TO DALI", ihned se vám do toho příště bude víc chtít. Je dobrý si ze cvičení udělat jednu z hlavních priorit, kterou prostě obden (či častěji) děláme. A jakmile vydržíte aspoň měsíc, už se vám nebude chtít přestat. Stane se z toho zvyk a něco, co máte fakt rádi. Co vás dělá silnějšími, krásnějšími, sebevědomějšími. Díky čemu máte větší výdrž, díky čemu si odnesete z krámu 10 kilo mouky a nedělá vám to žádný problém.
Já když můžu, tak cvičím ráno po snídani. Je to podle mě ten nejlepší čas, protože jste plni energie a když skončíte máte úžasný pocit, že už jste ten den něco dokázali. A taky že jo.

4) PROTAHOVAT SE
Důležitý bod. Před i pocvičení se alespoň trochu protáhnout a 1-2x týdně tomu věnovat víc času. Protahování může být ze začátku nepříjemné, hlavně v určitých částech těla. Ale když vydržíme, naše tělo se postupem času krásně uvolní, už nebudeme mít tak ztuhlá záda a zkrácené šlachy. Budeme jakoby volní. Berte protahování jako pomalé vysvlékání z kukly či klubání ze skořápky. Musíme nejdříve pomalu a opatrně, ale nakonci se budeme moci úžasně volně a rovně nadechnout.

♥ Evulina