TIPY PRO ČISTŠÍ PLEŤ

22. března 2015 v 11:20 | Evulina |  INSPIRATION
Sama jsem naštěstí nikdy neměla opravdu ošklivé akné, ale poslední dobou se mi pleť hodně zhoršila. A tak jsem hledala nějaké jednoduché tipy, co s tím. Teď nemyslím zázračné přípravky, které dostanete jen na předpis a které řeší spíše následek, než samotnou příčinu. Ale spíše doporučení a kroky, které může zkusit každý jako prevenci proti špatné pleti. Mě osobně moc pomohly.

1) VODA
Ano zase zmiňuji vodu :D Ale ona je fakt důležitá a úžasná a super. Pleť se má nejlépe, když je hydratovaná. A jak toho nejlíp docílit než pitím vody?!

2) USTÁLENÁ RUTINA
Je dobré mít takový ten základ: hydratační krém, odličovací voda, čístící voda. To bohatě stačí. Také je dobré neměnit přípravky, ale mít ustálenou rutinu, na kterou má pleť čas si zvyknout. Většinou jsou přípravky proti akné hodně chemické a možná pomohou na chvíli, ale celkově to rozhodí rovnováhu pleti a akné se brzy vrátí.

3) NO MAKE-UP
Nemyslím to tak úplně doslova. Ikdyž by to pro naši pleť bylo asi ze všeho nejlepší. Ale bez make-upu se dnes už cítí většina z nás tak nějak naze. I já jsem si na sebe ještě nedávno patlala téměř každý den make-up, korektor, pudr, tvářenku, bronzer a bůh ví, co všechno. Ale je fajn zkusit změnu, alespoň na chvíli. Místo hutného make-upu BB-cream, dále korektor a pudr, to bohatě stačí. Na oči řasenka a hlavní pozornost věnuji obočí a rtům, které přirozeně rámují a zvýrazňují obličej. Ze začátku je to těžší, ale postupně si zvyknete a budete si připadat lépe ve své vlastní kůži. A pleť to neskonale ocení.

4) NENÍPAT SE
Někdy se dá opravdu jen těžko odolat, ale nípání způsobuje rozšíření infekce dále po pleti. Pokud opravdu musíte, tak jen, když už je čas. Nesnažte se něco za každou cenu vydolovat ven, tím se zánět ještě zhorší. Pokud to necháte napokoji, buď se kůže sama zahojí nebo přijde čas na mačkání, kdy jsou důležitým pomocníkem papírové kapesníčky. Mělo by to jít zlehka.

5) CO JÍME
Strava pleť určitě ovlivňuje. Nevím přesně, jak to je s tím pepřem, čokoládou a jinými pověrami, ale asi na tom trochu pravdy bude. Prostě a jednoduše smažená, sladká a nezdravá jídla mají špatný dopad (nejen) na naši pleť. A pokud je jíme dlouhodobě, je to tím horší. Opravdu je poznat rozdíl, když do jídelníčku zařadíme více zeleniny, ovoce a vlákniny.

6) CVIČENÍ
Cvičení prospívá celému tělu, ale i pleti. Při sportu se potem vyplavují nečistoty a pleť se lépe hojí. Důležité je ale cvičit bez make-upu, tím by se póry naopak ucpaly.

7) MALIČKOSTI
Sem patří třeba polštář, na kterém spíme. Měli bychom ho měnit tak po týdnu. Dále je dobré mít vlasy pryč z obličeje, hlavně při spánku. Vlasy obsahují různé oleje a ty na pleti dělají neplechu. Jednou jsem měla střiženou rovnou ofinu a musím říct, že se mi pleť na čele hodně zhoršila. Myslím, že si na to vzpomene asi každý, kdo někdy měl ofinu. Je to taková její daň.

A jaké jsou Vaše tipy? Máte nějaké oblíbené přípravky?

♥ LOVE YOURSELF

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama