2. dubna 2015

2. dubna 2015 v 7:30 | Evulina |  INSPIRATION

Motivace je jako Coca-cola či Champagnské - prchavá. Do nečeho se celí nadšení pustíme s velkým odhodláním a jasně daným cílem. Sebejistě tvrdíme: "Tentokrát to vyjde, tentokrát to nevzdám, tentokrát to bude všechno jinak." Prvních pár dní nám to vydrží, ale po chvíli bublinky nadšení začnou vyprchávat až buď nakonec vyprchají úplně a my si můžeme ten stejný cíl dávat znovu a znovu pořád dokola. Nebo! to fakt nevzdáme, zlomíme se a najednou to opravdu vyjde a všechno je jinak.

Daný cíl je základ. Bez toho by to nešlo. Může to být jíst zdravě, přestat kouřit, zlepšit své vztahy, zhubnout, dostudovat. Prakticky cokoliv, ale je důležité si to někam napsat. Kamkoliv.
Pak následuje sestavení plánu, jak daného cíle dosáhnu. To ještě asi všichni dobře známe. Horší bude další krok.
Držet se plánu. To už může být oříšek. Dokážeme vymyslet ty nejrozmanitější výmluvy a jsme najednou ochotni dokonce i dobrovolně uklízet než abychom dělali to, co jsme původně sami chtěli.

Takže jak zůstat motivovaní?

Udělejte si vision board. Vyvěste si někam to, čeho chcete dosáhnout. Vytiskněte si obrázky. Dejte si je na plochu notebooku nebo mobilu. Kamkoliv, hlavně je mít na očích.

Snažte se o tom, co musíte udělat, přemýšlet mechanicky. Tak teď musím prostě udělat tohle, abych dosáhl tohohle a mohl se pustit do tamtoho. Je to potom jednodušší. Nedovolte emocím, aby se do toho míchaly.

Citáty pomohou z chvilkového stavu otupění, kdy se nám nechce do ničeho a myslíme, že už nám nezbývá sil. Ale opak je pravdou sil máme dost, to jen mozek se nás snaží ošálit. Přečíst si pár citátů dokáže skvěle nabudit do akce. Jen nad tím nesmíme znovu začít přemýšet, ale jít do akce ihned.

Sepsání všeho, co se stane nebo změní až svého cíle dosáhnu. Například pokud je mým cílem zhubnout. Sepíši si např. takovýto seznam: Budu se cítit sebevědoměji. Nebudou mi nikde lézt špeky. Budu mít kondičku. Budu vypadat dobře v plavkách. atd .... A jakmile dojde motivace takovýto seznam nás vrátí na začátek k tomu proč jsme vlastně začali? Donutí nás pokračovat a nevzdat to.

Děláme to pro sebe. Pro svoje zlepšení . Snažme se být nejlepší verzí sama sebe.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama