7. dubna 2015

7. dubna 2015 v 7:00 | Evulina |  JOURNAL
Tak a Velikonoce jsou za námi. Zadky jsou vyšlehané, pomlásky ve vázách, zasazené na zahrádce či uložené k ročnímu spánku pěkně na půdě.
Musím říct, že naše České Velikonoční tradice mám ráda, i přesto, že spoustě lidem se zmalovanej zadek nezdá jako nejlepší recept pro krásu a lepší zdraví. Co takoví cizinci? Ti si musí říkat, že ty Češi jsou pěkný sadisti a jakto, že jim to ta Evropská unie vůbec dovoluje?
Jenže oni neslyšeli celou pohádku. Že ta naše omlazovací pomláska omlazuje, protože je pletená z vrbového proutí, které se krásně ohýbá a je stále mladé. A oni taky ještě nevědí, že pokud hodovníci přijdou vteřinu po dvanácté, my ženy máme právo je polít ledovou vodou, což by v letošní Velikonoční chumelenici byla fakt dobrá pomsta. Mně se ale ještě nepoštěstilo a nikdy jsem při téhle příležitosti na nikoho kýbl s vodou nevychrstla. Nicméně to musí bejt super pocit :D
No a jako poděkování za omlazovací kůru podáváme vejce malované a mašličku na pomlásku.
Ať už Vaše vejce bylo foukané či na trdo, zdobené či malované, s čepicí nebo bez či dokonce obháčkované, doufám, že si našlo svého vlastníka.

Dobrý start do nového týdne všem.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama