Catching Fire 30 Day Challenge

CHALLENGES

28. dubna 2015 v 11:15 | Evulina
"Když chceš mít něco, cos nikdy neměla, musíš dělat něco, cos nikdy nedělala."

Jsem už u dne 27 v Catching Fire Challenge a musím přiznat, že mě tahle challenge čím dál méně baví. Cvičení je téměř ob den a už se nemůžu dočkat až s tím vším budu hotová a budu si moct cvičit, jak chci já. Mám různé challenge ráda, ale po téhle už na ně nemám skoro chuť. Rozhodně je třeba si je nejdříve pořádně proklepnout, než se do nich pustíte.

Nechci říct, že by mě ta challenge nebavila vůbec a nijak mi nepomohla. To určitě ne, ale myslím, že to nebyla až tak moc výzva. Možná ze začátku, ale postupně cvičebních dnů začalo ubývat a rest dnů přibývat a to už mi moc nepřipadá jako výzva.

Navíc jsem byla občas neopatrná s jídelníčkem, takže by to chtělo asi více motivujících článků a fotek. Docela se tedy děsím až nadejde onen 30. den a já, jak jsem slíbila budu muset poté zveřejnit svoje výsledky :D
No, jelikož jsem s celkovou změnou začínala už od ledna a to s Real Time Challenge (to jsem ještě bohužel neměla blog), tak sem dám možná výsledky celkové, ale ještě uvidíme.

Každopádně pokud hledáte fakt velkou výzvu, tak doporučuji Real Time Challenge. Cvičení téměř každý den, trvající kolem hodiny v kombinaci se správným jídelníčkem Vám zaručí 100% jistotu změny k lepšímu. Pak také mohu doporučit 30 Day Shred s Jillian Michaels hlavně pro začátečníky ( Level 1, Level 2, Level 3 ), o té si můžete něco málo přečíst i zde.

Ale zase abych to uvedla na pravou míru. Osobně si myslím, že pokud chce člověk zhubnout nemusí cvičit každý den hodinu. Já to dělám hlavně proto, že mě to baví a dodává energii. Také je potom změna rychlejší. Ale rozhodně pokud chce člověk zhubnout, a pomaleji znamená mnohdy i lépe, bohatě stačí srávně jíst a cvičit alespoň 3x týdně ;)

Máte rádi výzvy? Doporučili byste nějakou jinou challenge?


Update: Challenge jsem dokončila, ale bohužel výsledky nebyly nakonec moc valné, jelikož jsem mezitím měla problém s tím kotníkem atd. Navíc jsem se rozhodla, že nechci mít přímo blog o sportování, hubnutí, ale spíše inspirativní a nezaměřovat se tolik jen na hubnutí a podobně, spíše celkově na životní styl. Takže výsledky nebudu zveřejňovat.
Mějte se krásně :)

CHALLENGE MUST GO ON

18. dubna 2015 v 7:00 | Evulina
Dál pokračuji v Catching Fire Challenge, už jsem docela svůdně blízko konci a musím říct, že mi postupem času začíná připadat nějak lehčí. Tak nevím, jestli je to tím, že jsem zesílila a ony cvičí pořád stejně. Nebo ony polevily :D ale celkově se cítím fakt super.
Pořád jsem se neměřila a nechávám to až na konec. Jen sem tam skočím na váhu ze zvědavosti. Ale ta není až tak důležitá, jelikož nemám takovou, která by měřila poměr tuků a svalů.
Občas si zajdu i zaběhat. Podařilo se mi uběhnout 6,5 km v kuse! To jsem se plácala po zádech. Teď mám zase cíl 10 km. Už se těším až dokončím tuhle challenge a vrhnu se pořádně na běhání.

I continue in Catching Fire Challenge. I'm pretty close to the end and I have to say that I feel like it's getting easier. So I don't know if it's me getting stronger or the trainers doing easier exercises, but I feel really great.
I still didn't measure myself and I will do it at the end. Sometimes I just randomly jump on the weight, but it's really not that important. Moreover I don't have the special one which can measure your fat level and muscle level.
I've also started running lately. I passed 6,5 km at a time! I felt awesome. Now I have a new goal-10 km.
I'm looking forward to finishing this challenge and go all in running.


Zkoušeli jste tuto challenge? Baví Vás také běhání? A kolik jste kdy nejvíce uběhli?


P.S. Rozhodla jsem se psát články i v AJ, protože angličtinu mám strašně ráda a je to další způsob, jak si ji procvičit. A třeba to i někomu pomůže :)

11. dubna 2015

11. dubna 2015 v 18:43 | Evulina
Úspěšně pokračuji v Catching Fire 30 Day Challenge a už se nemůžu dočkat na finální výsledky. Dlouho jsem se už nevážila ani neměřila a myslím, že si to nechám nakonec jako překvápko. Snad pozitivní.
Dnes je den 14. A musím říct, že mě zklamal. Místo workoutu se totiž objevila holčina a začala tančit na písničku, která mi rvala uši. Horko težko jsem se tím, asi 7 minutovým, učením tance prokousala. Nedá se ale říct, že by mě bavilo a taky jsem se u něj moc nezapotila. To už je asi lepší, když si každý pustí svoje šlágr songy a udělá si svojí soukromou dance party u zrcadla :D
No ale nevadí. Díky tomu, že včera (den 13.) jsem si odcvičila video a šla jsem si i zaběhat, tak z toho zase nemám až tak blbej pocit. S tím se pojí i to, že jsem si konečně stáhla aplikaci Nike+ Running a včera ji poprvé použila.
Je super, že se aplikace propojí s Vaším telefonem a při běhu Vám hrají Vaše písničky. Také Vám hlásí každou uběhnutou míli, za jakou dobu jste ji uběhli a jakou rychlostí. Když se zastavíte, měření se automaticky zastaví taky. Se zapnutou GPS se Vám měří přímo trasa, kterou běžíte. Uběhla jsem cca 3,2 km a aplikace mi gratulovala k úspěšnému prvnímu běhu.


To je pro dnešek vše. Tak zase zítra :)4. dubna 2015

4. dubna 2015 v 7:00 | Evulina

Ahoj všichni. Dnes Vás chci jen trochu updatovat ohledně Catching Fire Challenge. Jak na tom jsem a jak hodlám pokračovat.

Takže mám za sebou 6 dní. Z toho první 4 dny cvičení, 5. den byl rest day a včera 6. den. Musím říct, že mě zatím tahle challenge strašně moc baví. Za prvé protože je cvičení krátké, takže během chvilky je to za Vámi. A za druhé protože je efektivní a celkem náročné a já mám ráda takové výzvy.

Střídají se dvě cvičitelky. Jedna se jmenuje Lisa a druhá teď nevím :D . Ale jedna dělá 10 sekundové pauzy mezi cviky a ta druhá dělá ty pauzy ve formě planku nebo high knees a podobně, což musím říct je fakt makačka.

Myslím, že challenge je super, ale bohužel já se musím přiznat, že jsem polevila v jídle. Přesně od chvíle, co jsem s touhle challengí začala to šlo se mnou a mým jídelníčkem z kopce. Jedla jsem nepravidelně, málo jsem pila, jedla jsem nezdravě :( . S blížícími se Velikonocemi to vidím celkem černě :D Asi jako to nebe poslední dobou.

Ne, opravdu se odteď pokusím dodržovat zdravý jídelníček a snad budu i přidávat více zdravých receptů pro inspiraci. Jelikož jsem se včera poprvé po těch 6 dnech přeměřila a zvážila a dopadlo to celkem nevalně (kvůli tomu, jak špatně jím) - tak mě to opravdu přesvědčilo, že jídelníček je 70% úspěchu.

Dnes mě čeká Day 7. Pokud jste někdo tuhle challenge dělal nebo právě děláte, tak určitě napište jaké jste měli výsledky nebo jakýkoli Váš názor. Budu za něj moc ráda.
Krásnou sobotu všem !

29. března 2015 - START

29. března 2015 v 11:51 | Evulina
Ahoj všichni, tak nějak jsem se poslední dobou musela víc a víc přemlouvat ke cvičení. A tak jsem si řekla, že to chce asi nějakou změnu, nějakou VÝZVU ! Narazila jsem na Catching Fire 30 day Challenge, kterou jsem už jednou zkoušela, ale nedokončila. Tentokrát to nevzdám.
Postupně budu škrtat dny (v menu) a dávat průběžné hlášení, jak pokračuji.
Také jsem se přeměřila a vyfotila. Takže se na konci můžete těšit na výsledky.

Teď už k 1. odcvičenému videu.


Musím říct, že to je fakt makačka a že se snad ani sama sobě nedivím, že jsem to už jednou vzdala. Jsou to 4 různé cviky na 50 sekund, mezitím přestávky. Ale bacha přestávky ve formě držení planku (10 s). To se opakuje 3x. Takže po celou dobu žádný odpočinek. Cca dohormady 12 minut cvičení v celku.
Určitě se před tím alespoň trochu protáhněte a potom taky.

Občas jsem ten plank musela vynechat hlavně proto, že jsem ho nestíhala. Tak jsem místo něj třeba běhala na místě.
Dále ve videu používá sandbag. Já už ho dlouho nahrazuji starým batohem naplněným sáčky s rýží. A můžu jen doporučit. Je na Vás kolik rýže do něj dáte. Já tam třeba mám něco kolem 4 kg. Pak i sama předcvičující na začátku zmiňuje, že jsou to cviky pro pokročilé, takže začátečníci ať si cvik přizpůsobí svému. Není nutno se totálně odrovnat hned na začátku, ale cvičit podle svých osobních sil.

Zde je celá challenge.

Budu moc ráda, když se ke mě připojíte a nebudu v tom sama.
Hezkou neděli všem

 
 

Reklama